علت خطای H98 یا H97 در ماکروفر پاناسونیک

علت خطای H98 یا H97 در ماکروفر پاناسونیک

علت خطای H98 یا H97 در ماکروفر پاناسونیک

یکی از عمده ترین خطاهایی که در دستگاه های ماکروفر یا مایکروویو پاناسونیک مصرف کنندگان با آن مواجه می شوند ، ارور H98 یا H97 است . خطای H98 H97 ماکروفر پاناسونیک یکی از مشکلاتی است که ممکن است در استفاده از ماکروفر پاناسونیک خود با آن مواجه شوید،که تیم تخصصی تعمیر مایکروفر و مایکروویو پاناسونیک در این مقاله شما را برای آشنایی بیشتر با  این خطا و روش های رفع ارور H97 راهنمایی مینمایید.

ارور H97
ماکروفر پاناسونیک مدل NN-CD997S که ارور H97 در این مدل بسیار شایع میباشد.

خطای H98 یا خطای H97

مربوط به بخشهاي بیشتر بدانید : مگنترون ماکروفر پاناسونیک ( توليد کننده امواج ماکروويو ) و اينورتر ماکروفر پاناسونیک تامين کننده ولتاژ مگنترون ميباشد از دلایل آن نيز ميتوان به گرم شدن بيش از حد دستگاه به علتهاي مختلفي همچون بسته بودن قسمت ورودي و خروجي هواي دستگاه (داخل باکس کابينت) با مدت طولاني کارکردن و خرابي فن خنک کننده اشاره نمود.

اگر با خطای H98 H97 در ماکروفر پاناسونیک و یا مشکلات زیر مواجه شدید ، قطعا از باز نمودن دستگاه خودداری نمایید و از صفحه تماس با ما نمایندگی تعمیرات پاناسونیک پاناایران و پانایدک برای رفع ایراد دستگاه در محل  استفاده نمایید.

برخی از علت ها و نمودهای ارور H97 و H98

  1. دستگاه در باکس کابینت قرار میگیرد و خوب خنک نمیشود.

  2. به محض اینکه دستگاه را روشن میکنید و درحالت آماده بکار قرار میدهید و کلید استارت را میفشارید پس از چند  ثانیه قطع میکند و ارور H98 یا ارور H97 بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر میشود.

  3. بسته شدن ورودی هوا به مرور زمان بعلت چربی گرفتگی و چسبیدن غبارات معلق در فضا روی ورودی های هوا.

  4. کثیفی یا خرابی فیلتر داخلی،شما موظف هستید در هنگام شستشوی محفظه داخلی فیلتر را نیز باز کرده (به وسیله یک پیچ به بدنه متصل شده) محل قرار گیری و خود فیلتر را به خوبی تمیز نمایید.

  5. مدت زمان کارکرد در مدل های قدیمی تر.

  6. استفاده از ظروف نا مناسب یا فلزی و عدم توجه به ایجاد صدای ناشی از آن بیشتر بدانید : جرقه زدن ماکروفر پاناسونیک

قابل ذکر است که این خرابی شایع در مدل های اینورتر و یا کم مصرف مایکروویو های پاناسونیک میباشد

به عنوان مثال مدل های :

NN-CD997S

NN-CD987W

NN-CS596A

NN-GS597M

NN-GS595A

NN-C781JF

NN-C784WF

NN-GF569M

و…

قیمت مگنترون اینورتر ماکروفر پاناسونیک

شما میتوانید برای بررسی قیمت مگنترون اینورتر پاناسونیک و دیگر قطعات ماکروفر پاناسونیک به صفحه قطعات ماکروفر پاناسونیک مراجعه نمایید.

 

مکنترون پاناسونیک مدل : 2M261-M1
مگنترون اینورتر ماکروفر پاناسونیک که خرابی آن منجر به بروز ارور H97 یا H98 میگردد

همانطور که گفته شد این مشکل در 99% موارد مربوط به یکی از قطعات اصلی سیکل گرمایش ویو ماکروفر پاناسونیک  مگنترون پاناسونیک ، اینورتر پاناسونیک میباشد اما در برخی موارد بسیار محدود نیز دلایل ساده تری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت

برخی از سولات متداول مصرف کنندگان و پاسخ آن در خصوص ارور  H97 و H98

1 – چگونه ارور H97 یا H98 را رفع کنیم ؟

– در پاسخ به این سوال همانطور که قبلا ذکر شد با توجه به اینکه باید قطعه معیوب تعمیر یا تعویض گردد این امر فقط توسط تکنیسن های متخصص قابل انجام میباشد و به مصرف کنندگان گرامی تاکیید مینماییم از باز نمودن دستگاه جددا خودداری کنند.

اما پشنهاد مینماییم در صورتی که دوشاخه برق دستگاه شما بوسیله رابط ها مانند چند راهی ها و محافظ ها و حتی سیم های سیار افزایش طول به پریز برق متصل شده قبل از هر اقدامی دوشاخه برق را بصورت مستقیم و تک به پریز برق متصل نمایید و یا محل و پریز برق دستگاه را تغییر دهید و مجددا بررسی کنید در برخی موارد محدود مشکل رفع خواهد شد.

2 – برای رفع ارور H97 و H98 باید دستگاه به تعمیرگاه منتقل گردد ؟

– خیر تمامی سرویس ها از جمله رفع ارور H97 و H98 در مجموعه پاناایران و پانایدک نمایندگی تعمیر ماکروفر پاناسونیک بصورت سرویس در محل و منزل فارق از محدوده آدرس در کمترین زمان ممکن انجام میپذیرد.

3 – آیا تضمینی برای قطعه تعمیر یا تعویض شده وجود دارد ؟

– بله تمامی سرویس هایی که در مجموعه های پاناایران و پانایدک انجام می پذیرد شامل 6 تا 12 ماه ضمانت کتبی خواهد بود.

4 – آیا برای رفع ارور H97 از قطعات اصلی استفاده میشود ؟

– بله حتما ، توجه داشته باشید که استفاده از قطعات اصلی در خصوص ماکروفر های اینورتر پاناسونیک بسیار حائز اهمیت میباشد در سال های گذشته تنها قطعه قابل جایگزینی موجود در بازار قطعه اورجینال و اصلی بود اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم حضور شرکت های پشتیبانی کننده اصلی برند پاناسونیک در کشور برخی از وارد کنندگان اقدام به واردات قطعات درجه 2 و 3 نموده اند که این موضوع برای مصرف کننده قابل تشخیص نیست اما مطمئن باشید گرچه در نگاه اول دستگاه مثل گذشته کار خواهد کرد ولی به هیچ عنوان این قطعات عمر کافی نخواهند داشت و در برخی موارد حتی باعث خرابی ها دیگر نیز میشوند.

5 – به ما گقته شده که برد اینورتر دستگاه شما خراب است و باید تعویض گردد و قابل تعمیر نیست آیا این امر صحیح میباشد ؟

– در ابتدا پیشنهاد مینماییم برای بررسی دقیق تر در خصوص جواب این سوال مقاله برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک را در وبسایت نمایندگی تعمیرات پاناسونیک مطالعه نمایید اما بعنوان پاسخ کوتاه گفتنی است که در کل دو نوع برد اینورتر در ماکروفر های پاناسونیک توسط تولید کننده بکار گرفته شده که با اصطلاح های برد اینورتر کوچک و برد اینورتر بزرگ ماکروفر پاناسونیک شناخته میشوند و در 90% بخصوص برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک اینگونه بیان میگردد که این قطعه قابل تعمیر نیست و حتما باید تعویض گردد و قطعا هزینه بالای نیز اعلام گردیده متاسفانه چنین جوابی فقط به دلیل عدم آشنایی و تخصص کافی داده میشود و تعمیر برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک در 99% موارد در مجموعه های پاناایران و پانایدک انجام میپذیرد و هزینه بسیار کمتری نسبت به تعویض کامل قطعه خواهد داشت ، ضمنا تعمیر برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک نیز شامل 6 الی 12 ماه ضمانت خواهد بود

6 – با کشیدن دوشاخه برق و اتصال مجدد ارور H97 رفع میگردد یا دستگاه گاها شروع به کار میکند ایراد از کجا هست ؟

– اگر بروز ارور H97 یا H98 مبنی بر خرابی مگنترون ماکروفر پاناسونیک باشد این یک امر بسیار طبیعی خواهد بود ، در خصوص ماکروفر های پاناسونیک یک سیستم کنترل کننده بسیار دقیق در دستگاه طراحی شده که اگر به هر دلیلی فیدبک روشن شدن مگنترون یا برد اینورتر پس از ثانیه های اول شروع برنامه به سیستم کنتزل کننده داده نشود قطعا یا دستگاه قبل از اتمام برنامه قطع خواهد نمود یا ارور H97 و H98 در صفحه نمایش ظاهر خواهد شد چراکه در برخی موارد نسبتا کم مگنترون ماکروفر پاناسونیک قبل از خرابی کامل بعضا و کاملا اتفاقی شروع بکار میکند و ممکن هست یک برنامه را به اتمام برساند اما این اطمینان را داشته باشید که سیستم کنترل بسیار دقیق ماکروفر شما اشتباه نخواهد کرد و قطعا مجددا با خرابی رو به رو خواهید شد و بعنوان پیشنهاد در چنین موارد بهتر است که از ادامه مصرف خودداری نموده و مراحل تعمیر را به متخصصین پاناایران و پانایدک بسپارید.

قیمت برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک

شما میتوانید برای بررسی قیمت برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک و دیگر قطعات ماکروفر پاناسونیک به صفحه قطعات ماکروفر پاناسونیک مراجعه نمایید.

برد اینورتر ماکروفر پاناسونیک
برد اینورتر کوچک ماکروفر پاناسونیک که خرابی آن منجر به بروز ارور H97 یا H98 میگردد

نکته : در آخر باید توجه داشته باشید که ماکروویو اینورتر پاناسونیک جزو لوازم پیچیده خانگی محصوب میگردد و تعمیر آن نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد و به دلیل وجود سیستم ( های ولتاژ ) حتی شرکت تولید کننده مصرف کنندگان را از باز نمودن دستگاه جددا منع نموده شما نیز این امر را جددی گرفته و مراحل تعمیر ماکروفر پاناسونیک را به متخصصین پاناایران و پانایدک واگذار نمایید و نگران کوچک ترین تغییر یا افت کیفیتی پس از تعمیر یا تعویض قطعات دستگاهتان نباشید.

شما می توانید با تماس با شماره تلفن های پانایدک و پاناایران نمایندگی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک یا ثبت درخواست آنلاین در صفحه تماس با ما و صفحه اصلی در سایت نمایندگی تعمیرات ما با کارشناسان ما تماس بگیرید و در کمترین زمان ممکن منتظر حضور متخصصین سرویس سیار پانایدک و پاناایران در محل خود باشید.

همچنین برای استعلام موجودی و قیمت خرید قطعات ماکروفر پاناسونیک لطفا به صفحه محصولات مراجعه نمایید ( مدل نامبر دستگاه یا پارت نامبر قطعه را در کادر سرچ وارد نمایید )

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

09305407040

02144229559

Call Now Button